O NÁS

Aktuality

Středočeské vodárny posilují v kritické době bezpečnost vodojemů

16.4.2020

image

Provozovatel naší vodohospodářské soustavy – Středočeské vodárny, a. s. (SVAS) – v této kritické době myslí i na bezpečnost hlavy státu, prezidenta ČR. V regionu zásobovaném SVAS se totiž nachází i strategicky významný objekt – zámek v Lánech, který je využíván prezidentem ČR. A právě vodojem v Lánech bude dalším, který vodohospodáři vybaví speciálním vzduchovým filtrem s vlákny stříbra a aktivního uhlí, který spolehlivě zamezí průniku kontaminace vzdušnou cestou do akumulace pitné vody. Podobné filtry jsou již instalovány na několika středočeských vodojemech.

číst celou aktualitu ...
Středočeské vodárny ustanovily krizový štáb a utlumily vedlejší činnosti

19.3.2020

image

V pátek 13.3.2020 ustavili zástupci Středočeských vodáren, a.s. a VKM, a.s. krizový štáb, který bude řídit jednotlivé kroky v provozu vodohospodářské sítě, kterou Středočeské vodárny, a.s. spravují. „Jako klíčovou prioritu jsme po dohodě s provozovatelem stanovili zajištění bezproblémové výroby pitné vody a její distribuci ke spotřebitelům a bezproblémové odkanalizování a čištění odpadních vod,“ uvedl ředitel VKM, a.s. Josef Živnůstek. Ostatní činnosti vodohospodářů budou utlumeny v maximální možné míře. Zastaví se tak například preventivní čištění kanalizace, a nebo výměny vodoměrů.

číst celou aktualitu ...
Koronavirus neohrožuje dodávky pitné vody ani její kvalitu

2.3.2020

image

Přerušení dodávek pitné vody kvůli epidemii koronaviru je prakticky vyloučené. Uvedl to ředitel společnosti Vodárny Kladno-Mělník a.s. (VKM) Josef Živnůstek s tím, že virus se pitnou vodou nemůže šířit a riziko kontaminace pitné vody z kanalizace je téměř nulové. Vedení Středočeských vodáren a.s. (SVAS), které jsou provozovatelem vodárenské sítě na Kladensku a Mělnicku aktivovalo akční ochranný plán, který má pro podobné situace připravený. S plánem seznámilo představenstva SVAS a VKM.

číst celou aktualitu ...
Výpadky elektrické energie neohrozily dodávku pitné vody

13.2.2020

image

Vichřice Sabine a výpadky elektrické energie nezpůsobily Středočeským vodárnám, a.s. (SVAS) žádné vážnější problémy s distribucí pitné vody.

číst celou aktualitu ...
INFORMACE O HAVÁRIÍCH A PLÁNOVANÝCH ODSTÁVKÁCH VODY

2.1.2020

image

Vážený zákazníku,

dovolujeme si Vás informovat o BEZPLATNÉ SMS službě, která poskytuje informace o haváriích a plánovaných odstávkách vody ve Vaší lokalitě přímo do Vašeho mobilu.

číst celou aktualitu ...
VKM stanovilo cenu vody pro rok 2020

31.10.2019

image

Vodárny Kladno – Mělník, a.s. budou investovat do nových zdrojů vody a obnovy infrastruktury

číst celou aktualitu ...
logo VKM